DOJAZDY I NOCLEGI

Zespół dojeżdża w każde miejsce na terenie Polski i poza jej granicami. Wszelkie koszty występu zazwyczaj podawane są już z uwzględnieniem wszystkich kosztów.

W przypadku dystansu 200 km w jedną stronę zespół wraca zaraz po koncercie. Jeżeli odległość jest większa, wliczamy w koszty również nocleg dla zespołu lub informujemy organizatora o takiej potrzebie. W przypadku występu kwartetu smyczkowego standardowy nocleg to dwa pokoje dwuosobowe.

NAGŁOŚNIENIE

Skład kwartetu smyczkowego to instrumenty akustyczne, zazwyczaj nie wymagające nagłośnienia. Jednak w przypadku koncertów dla większej liczby osób, organizowanego w przestronnych salach konferencyjnych, hotelowych polecamy organizację nagłośnienia dla kwartetu. Również w przypadku muzyki w tle. Rodzaj nagłośnienia ustalamy indywidualnie, stosownie do rodzaju występu, składu zespołu, możliwości organizatora, warunków akustycznych miejsca występu oraz liczby słuchaczy.

W przypadku decyzji o nagłośnieniu zespołu konieczna jest próba co najmniej 1,5 – 2 godziny przed czasem występu.

OŚWIETLENIE

Podczas występu nie może panować półmrok. Nad sceną bądź z jej boków powinny się znajdować punkty oświetleniowe, rzucające światło na statywy z nutami.

W razie braku powyższego oświetlenia, zespół powinien być uprzedzony o takiej sytuacji.

Oświetlenie pełniące rolę oświetlenia samych artystów nie powinno być zbyt ostre, jak również ustawione bezpośrednio naprzeciwko któregokolwiek z artystów.

SCENA

Zespół nie potrzebuje sceny do występu.Jednakże jeżeli są takie wymagania od organizatora to scena budowana tylko pod występ kwartetu bez dodatkowych sprzętów na scenie bądź osób przemawiających musi być nie mniejsza niż 4 m szer, x 3 m gł. Jeżeli na scenie mają przemawiać dodatkowo jeszcze jakieś osoby lub maja stać inne sprzęty (kolumny, mikser, sprzęt innego zespołu) – konieczna jest odpowiednio większa scena.

Jeżeli scena będzie wyższa niż standardowy stopień, potrzebny schodek/schodki do wejścia na scenę.

KRZESŁA

4 krzesła z oparciami pod plecy, bez poręczy pod łokcie.

GARDEROBA

Pomieszczenie wyposażone co najmniej w 4 krzesła, stół, napoje zimne i gorące i drobny catering bądź możliwość skorzystania z bufetu.

Ważne aby to pomieszczenie znajdowało się jak najbliżej miejsca występu aby nie musieć przemieszczać się z instrumentami.

OBSŁUGA

Zwyczajowo w przypadku nagłośnienia podczas koncertu zespól przybywa na miejsce około 2 godzin przed występem. W tym czasie konieczna jest próba nagłośnieniowa i dobrze byłoby aby garderoba, scena i miejsce dla zespołu było juz wcześniej przygotowane oraz panowie akustycy byli w tym czasie dyspozycyjni.

Jeżeli będzie już znana dokładna godzina występu, należy odliczyć około 1,5 godziny wcześniej. To będzie czas próby dźwiękowej.

B. Howard – „Fly me to the moon” // Rozrywka
  1. B. Howard – „Fly me to the moon” // Rozrywka
  2. „Kobieta i mężczyzna” // Film & musical
  3. J. Pachelbel – „Canon” // Muzyka na ślub
  4. J.S. Bach – „Aria na strunie G” // Muzyka na ślub
  5. Cher – „The Shoop Shoop” // Pop 60's & 70's & 80's
  6. Hinduska Melodia Ludowa // Muzyka ludowa
  7. J. Brahms – Taniec węgierski nr 5 // Klasyka
  8. The Breinstorm – Maybe // Rozrywka
  9. J. Strauss – Walc „Odgłosy wiosny” // Klasyka
  10. G. Bizet – Habanera z suity „Carmen” // Klasyka